Blog

Birbirinden Lezzetli 8 Tepsi Böreği

Misafirlere ya da ailenize, isterseniz kahvaltıda, isterseniz çayın yanında veya özel günlerinizde, börek ilk akla gelen lezzet! Doyurucu ve lezzetli olduğu kadar yapımı da çabuk ve kolay olan tepsi böreği, herkes için vazgeçilmez bir tat. Düğünlerde, bayramlarda, bazen kahvaltı soframızda, bazen de canımız çektiğinde fırından aldığımız çeşit çeşit börekleri hepimiz çok seviyoruz. İşte ağız sulandıran, birbirinden lezzetli 8 tepsi böreği!

 

 

  1. Peynirli Tepsi Böreği

Börek denildiğinde akla ilk gelen tarif: Peynirli tepsi böreği. Çayın yanında vazgeçemediğimiz bir tat ve kolay börek olan peynirli tepsi böreği, listemizde ilk sırada yer alıyor. Çocuktan yetişkinine, herkesin aşığı olduğu bu tat, evdeki herhangi bir peynirle hazırlanabildiği için sık tercih edilir. Evde yapabilir ya da uğraşmak istemezseniz hazır börek siparişi ile de bu lezzete ulaşabilirsiniz. Çıtır ve sıcak dilimlenmiş peynirli tepsi böreği hem kahvaltının, hem de çay saatinin aranan lezzetlerinden biri. Çocukların bile yemeye doyamadığı bu tat, oldukça popüler ve tercih ediliyor.

 

  1. Tepsi Su Böreği

Lezzeti ile bir ayrı olan su böreğini sevmeyen yoktur. Yapımı bir o kadar zahmetli olan tepsi su böreği, damaklarda tüm zahmetlerine değen bir lezzet bırakıyor. Hazır börek siparişlerinde akla ilk gelen tepsi su böreği, hem günlük hayatımızın hem de özel günlerimizin önemli bir parçasıdır. Düğünlerin, bayramların vazgeçilmezi olan su böreği tepsilerce yapılır ya da sipariş edilir. Kökenleri Osmanlı’ya kadar dayanan su böreği, kültürümüzde önemli bir yere sahip lezzettir.

 

 

  1. Erzurum Su Böreği

Erzurum yöresine ait olan bu su böreği, yöreye özgü pişirme teknikleri ve civil peyniri ile yapılır. Anadolu’nun çeşitli tarifleri arasında özel bir yere ve eşsiz bir lezzete sahiptir. Erzurum’un geleneksel lezzetine, civil peyniri, tel tel eriyen yapısı ile lezzet katar. Erzurum tepsi böreğini yapması oldukça zahmetli; ama çıtır börek ve akışkan peynirin tadına değer. Hem özel günlerin hem de sofralarınızın baş tacı olacak lezzet Erzurum su böreği, hazır börek siparişlerinin en başında gelir. Yapmaya gözünüz korkuyor ise, bu lezzeti sipariş ederek de deneyimleyebilirsiniz!

Erzurum su böreği siparişiniz için tıklayın!

 

 

  1. Otlu Tepsi Böreği

Her insanın damak tadı, yani sevdiği lezzet başkadır. Eğer ıspanak, pazı ya da karışık otları seviyorsanız, bu börek size göre! Çeşitli yeşillikler ve mevsiminde büyüyen ısırgan, gelincik gibi otlarla yapılan bu tepsi böreği kendine has bir tada sahip. Hamurun, karışık otlarla ve yeşilliklerle buluştuğu lezzet otlu tepsi böreği oldukça sevilen, kolay bir börek. Ege yöresinde, özellikle Muğla’da, “Milas” böreği olarak bilinir. İç malzemeleri sayesinde hiçbir böreğe benzemeyen bir lezzeti vardır.

 

  1. Patatesli Tepsi Böreği

Çeşitli baharatlarla yoğurulan iç harcı ile patatesli tepsi böreği birçoğumuzun favori tarifi. Kahvaltıda ya da beş çayında, ne zaman fark etmeden, her an yemek isteyeceğimiz patatesli tepsi böreğini sevmeyen yoktur. Kimyon, pul biber gibi çeşitli baharatlar ile yoğurulan patatesle, ortaya enfes bir tepsi böreği çıkar. Fırında, pastanede, siparişlerimizde başta gelir. Belki klasik peynirli tepsi böreği kadar sevilmez ama yine de seveni çoktur!

 

 

  1. Kıymalı Patatesli Tepsi Böreği

Patatesli börek sevmeyenlere, kıyma ile sevdiren bir lezzet: Kıymalı patatesli tepsi böreği. İki malzemenin birbirine aşırı yakışması sonucu ortaya çıkan bu enfes tadı hepimiz seviyoruz. Çayın yanına da aşırı yakışan bu çıtır tepsi böreği, hem çocukların hem de yetişkinlerin favorisi. Çeşitli baharatlarla tadına tat katan bu tepsi böreğini yemeye doyamayacaksınız.

 

  1. Kıymalı Tepsi Böreği

Tek başına kıyma ile tepsi böreği de sevilen lezzetler arasındadır. Yapımı kolay olan bu börek, kahvaltı ve çay saati için oldukça sık tercih edilir. Hazır olarak fırından ve pastaneden de aldığımız, alışık olduğumuz bu tat vazgeçemediklerimiz arasında. Doyurucu ve lezzetli kıymalı tepsi böreğini kim sevmez?

 

  1. Patatesli Peynirli Tepsi Böreği

Patatesli mi peynirli mi diye karar veremeyenle için; patatesli peynirli tepsi böreği! Bu iki malzemenin börekte birleşerek ortaya çıkardığı enfes tat, herkes tarafından bilinir ve sevilir. Hem mutfakta yaparken hem de kahvaltı için fırın siparişlerimizde başta gelen lezzetlerden biridir. Erimiş peynir ve patatesle oluşan bu harika börek, tüm sofraların vazgeçilmez tarifi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir